Įspėjimas

JFolder::create: Nepavyko sukurti katalogoPath: /home/dukstomoky/domains/dukstomokykla.lt/public_html/new/cache/template

JFolder::create: Nepavyko sukurti katalogoPath: /home/dukstomoky/domains/dukstomokykla.lt/public_html/new/cache/widgetkit

Mokyklos istorija

Pirmoji mokykla Dūkšto apylinkėse buvo įkurta apie 1890 m. Pažemiškių kaime. Tuomet mokyklose buvo mokoma rusų kalba, ir tik lenkų užimtoje teritorijoje, Rytų Lietuvoje – lenkiška.

• 1936 m. pradėtas statyti pagrindinis Dūkšto mokyklos pastatas, kuris iki Antrojo pasaulinio karo nebuvo pabaigtas.
  • 1945 m. Dūkšto dvare buvo atidaryta pirmoji progimnazijos klasė.
  • 1946 m. Dūkšte atidarytos 3 progimnazijos klasės. 1947 m. mokykla persikėlė į dabartines patalpas.
  • Ėjo laikas, keitėsi gyvenimas, o kartu su juo ir mokykla. Taip 1953 m. brandos atestatus gavo pirmieji abiturientai—17 mokinių.
  • 1976 m. buvo pastatytas pirmasis, o 1988 m.—antrasis priestatas su erdvia sporto sale, valgykla, naujais kabinetais.
  • 1997 m. išleista paskutinioji rusiškos mokyklos laida.
  • 2003 m. mokyklą baigė 50-oji abiturientų laida.

Mokyklos vadovai: (buvę) R. Žeižytė, B.Karklelytė, Č.Skukauskas, K. Paškonis, J.Jadzevičius, A.Šimkūnas, A. Skunčikas, A.Marcinauskas, B.Smalienė, S.Ščiurova.
Dabar vadovauja J. Griškienė.

Mokykloje mokosi apie 200 mokinių. Iš viso mokyklą baigė apie 1700 abiturientų ir dirbo apie 300 mokytojų.

Mokykla didžiuojasi savo buvusiais mokiniais :

• E. Zavadsku - profesoriumi, VGTU rektoriumi,
  • R. Varnaite - biologijos mokslų daktare,
  • R.Baubinu - fizikos, matematikos mokslų daktaru, geografijos mokslų daktaru,
  • Alvydu Zagorskiu - VGTU docentu,
  • ir visais kitais, kurie prasmingu darbu kuria savo būtį, garsina mūsų mokyklą.